wtorek, 12 maj 2020 16:23

JAK SOBIE PORADZIĆ Z PRZYMROZKAMI?

Co robić w ogrodzie, polu i sadzie, gdy zimni ogrodnicy sypnęli śniegiem a zimna Zośka straszy przymrozkami? 

Najlepiej sięgnąć po sprawdzone metody krzem organiczny i pożyteczne mikroorganizmy!


Strategii przeciw-przymrozkowych jest wiele. Od stosowania okryw plantacji, przez nawadnianie, stosowanie różnorodnych preparatów po ogrzewanie za pomocą ognisk, czy palników gazowych.

Ich skuteczność w największym stopniu zależy od siły przymrozku jaki wystąpił. Bardzo częste rozbieżności między prognozami a faktycznymi temperaturami na danym polu sprawiają, że nie zawsze byliśmy optymalnie przygotowani.

Powstaje pytanie: Co w sytuacji, gdy mimo naszych działań pojawiły się straty przymrozkowe?

Wtedy najlepiej zastosować EmFarmę (np. 20 L/ha) wraz z algami (BioAlga 5 L/ha) czy aminokwasami (2 L/ha). Konsorcja mikroorganizmów zadbają o to by ewentualne mikrouszkodzenia zawiązków nie zamieniły się w gnijące ogniska chorób. Algi (bogate w bioaktywne związki) przyczynią się do szybszej regeneracji struktur roślinnych, a dodatek aminokwasów gotowych do wbudowania w tkanki roślinne sprawi, że roślina szybciej wyjdzie z kryzysu w jakim się znalazła.

Pamiętajmy jednak o tym, że od Pankracego do Zofii mija aż 4 dni. Być może dobrą decyzją okaże się zabieg z ZumSilu (0,5 L/ha) i EmFarmy Plus (10 L/ha)

Więcej informacji na Akademii krzemu.

Więcej informacji